Dobermann Best Kennel Web Design for Dog Breeders

O nás

...

Prvního dobrmana Andyho v naší rodině jsme měli bez průkazu původu, dožil se u nás krásného věku 11 let.

Lamonta jsme si přivezli z chovatelské stanice od Dvou lvů ze Šestajovic. Byl největší z vrhu a při odběru vážil necelých deset kilogramů. Ve svém dalším růstu nepolevil, dnes na šestnácti měsících váží 45 kilogramů. Je to rodinný mazel. Doma mu zkráceně říkáme Monty. Od skvělých chovatelek Jitky Stöhrové a její dcery Kateřiny Michalové naše rodina získala nejen Lamonta, ale i jejich přátelství, kterého si velice vážíme. Stali jsme se součástí party na kynologickém cvičišti v Klánovicích. Postupně jsme s Lamontem přešli od štěněčího socializování ke klasickému výcviku poslušnosti, obrany a stop. Do světa výstav nás opět zavedly obě zkušené a trpělivé chovatelky. Snad jim jejich úsilí vrátíme dobrými výsledky.

Rok 2013 byl pro nás plný krásných překvapení a úspěchů. V únoru jsme se poprvé s úspěchem zúčastnili výstavy ve třídě mladých psů a v červnu už měl Monty Českého junior šampiona a Klubového šampiona mladých, neboť se stal Vítězem speciální výstavy mladých. V polovině června jsme začali vystavovat v mezitřídě. Od té doby Monty dokázal získat důležitá výstavní ocenění. Zároveň se nám podařilo složit i první pracovní zkoušky, čímž Lamont splnil v listopadu podmínky pro udělení titulu Klubový šampion DKČR.
Samozřejmě jsme hodně času věnovali výcviku. Montyho výcvik vedla Káťa Michalová. Dá se říci, že měla ve výcviku dva nováčky, Montyho a mě. Přes nemalé obtíže s prvotní neschopností psovoda začátečníka nás dokázala připravit na zkoušku BH a ZM. Za perfektní předvedení Lamonta na výstavách, přípravu na zkoušky a všechnu tu námahu patří Kátě velké DÍK.
Na Montyho úspěchů má nemalý podíl i chovatelka Jitka Stöhrová. Díky jejímu fotoaparátu máme velmi pěkné fotky z výcviku i exteriéru Lamonta. Z jejího podnětu a pomoci jsme dokázali v červnu spustit tyto webové stránky. Jitka tvoří krásné prezentace, vtipná PF a díky svým dlouholetým zkušenostem je pro nás studnicí chovatelských rad. Velice jí za vše DĚKUJEME.

Během roku 2014 Monty završil svou výstavní kariéru. Na začátku ledna získal titul Český šampion. Poté se úspěšně prezentoval na dalších výstavách, což vedlo v listopadu k získání titulu Český grandšampion a Šampion ČMKU. Na výstavě v Nitře mu byl udělen titul Slovenský šampion. Tím, že Monty složil na konci listopadu pracovní zkoušku IPO - 1 splnil podmínky pro udělení titulu Interšampion - Mezinárodní šampion krásy - C.I.B. Velkým úspěchem bylo v červnu absolvování české bonitace s kódem 5AA. Na konci září pak Monty zvládl německou bonitaci D - ZTP, kde mu byl udělen kód V1A. Za těmito úspěchy stojí obě chovatelky, naše kamarádky Káťa a Jitka. Za veškerou pomoc jim děkujeme. Lamont ve svých necelých třech letech vyzrál do krásného statného psa. Aktuálně vážícího 50kg. Je nekonfliktní pohodář a mazel.Velice rád cestuje autem. Podnikli jsme s ním nespočet turistických výletů hlavně po Českém Ráji.

Rok 2015 přinesl pracovní změny. Monty s námi začal jezdit do kanceláře v Praze. Na nový režim si zvykl poměrně snadno. Ačkoliv musel brzy ráno vstávat, měl plno nových podnětů k psím radostem i starostem. Hlídal kancelář, vítal klienty, lustroval jim kapsy a v mezičase pospával. V květnu se Monty předvedl na Klubové výstavě v Klánovicích v čestné třídě. Kynologické cvičiště jsme i nadále pravidelně navštěvovali, ale již jsme jen opakovali naučené. Oblíbený aport, či obíhání maket (revír) jsou pro Montyho odměna. Stejně tak vycházky do lesa a výlety. V listopadu Monty utrpěl úraz kolena, natržené vazy a prasklý meniskus. Operaci provedl MVDr. Radek Musil z veterinární nemocnice v Českém Brodě. Bohužel měl Monty komplikace při hojení, tím se mu následná rekonvalescence oddálila až do roku 2016.Kateřina Nováková

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přerov nad Labem